Neuro Anti Smoking  Programming - Zihinsel Sigarayı Bırakma Programı


NASP; Neuro Anti Smoking Programming’dir. Türkçe NASP: Zihinsel Sigarayı Bırakma Programlaması anlamına gelir. Bilindiği gibi sigara bırakma sürecinde en büyük problem zihinsel ve davranışsal problemlerdir.Bazıları, nikotin yoksunluğu yaşayacağına inanır. Bazıları hayatında boşluk olacağını düşünür veya bazılarının kilo alma korkusu vardır. Bazıları içinde hayatta artık başka bir şeyden keyif alamayacağı inancı vardır. Bu inançların sayısını arttırmak da mümkündür. NASP, kişilerin karşılaşacakları bu psikolojik problemleri ortadan kaldırmak için hazırlanmıştır.

Sigara bırakmadaki diğer bir problem de sigarayı bırakmaya karar verebilmektir. Bu kararı vermiş ve denemiş olanların da en büyük problemi yeniden başlamaktır. Esasında her tiryaki bir süreliğine sigarayı zaten bırakır. Otobüs veya uçak seyahatinde, kullanımı yasak olan yerlerde bir süreliğine bırakır. Bu sebeple aslında en büyük problem bıraktıktan sonra tekrar başlamaktır. NASP, kişilere zihinsel problemlerle mücadeleyle birlikte yeniden başlamayı engelleyen zihinsel çözümler sunar. Bu program insanlara herhangi bir alete bağlanmadan, ilaç veya dışarıdan bir madde yardımı almadan zihinsel olarak sigaradan kurtulma yöntemlerini sunar.

Nasp eğitimleri, Deneyimsel Tasarım Öğretisi sigara bırakma programıdır.

Türkiye'de ve yurt dışında başarılı projelere imza atan Enstitümüz, halka açık seminer programları, sosyal sorumluluk projeleri, zirve organizasyonları da düzenlemektedir. Bugüne kadar Türkiye’nin bir çok ilinde ve yurtdışında  gerçekleştirilen seminerler sonucunda çok sayıda katılımcının yaşamına olumlu yönde katkı sağlanmıştır.